info

KULMUDE PÜSIMEIGI KODUNE HOOLDUS

Kui soovite, et kulmud paraneksid ühtlaselt ja lõpptulemus oleks rahuldav pidage meeles neid järelhoolduse nõuandeid. Oluline on meeles pidada, et hooldus pärast protseduuri on sama oluline kui protseduur ise.

Oluline on järgida spetsialisti soovitusi.

Kulmude püsimeik: See on tavaline, et toon on kohe pärast protseduuri intensiivsem ja pigmenteeritud piirkond võib punetada.

1. PÄEV
Esimesel päeval pärast protseduuri võivad kulmud tunduda tumedad ja suuremad.

Ärge paanitsege, see on ajutine!

1-3 PÄEV
Puhastage oma kulme iga paari tunni tagant hoolikalt, et vältida paksu kooriku moodustumist. Puhasta neid NaCl, destilleeritud veega või keedetud veega ja vatitupsuga. Kulmud võivad pisut sügeleda. Samuti võite tunda, et kulmud “kisuvad”.

Tähelepanu! Ärge unustage säilitada hügieeni. Ärge kandke oma kulmudele kosmeetikatooteid. Vedela jumestuskreemi või peitekreemi kasutamisel vältige kulmu piirkonda.

4.PÄEV
Kulmud hakkavad kooruma kulmu lõpus ja alguses. Sügelus on normaalne reaktsioon. Ära kraabi koorikuid! Alustage oma kulmude niisutamist nahahooldustootega mida spetsialist teile soovitas.

5-7 PÄEV
Ärge paanitsege, kui näete värvi erinevust kooriku ja efekti vahel piirkonnas, kus koorik on juba eemaldunud. Pidage meeles, et püsimeik peaks eeldatavalt kulmud kergelt esile tooma. See ei ole intensiivse õhtuse jumestuse vorm.

7-8 PÄEV
7-8 päevaga peaks olema koorikud juba eemaldunud. Kui alles on jäänud veel üksikud koorikud ärge neid ise eemaldage. Niisutage kulme edasi kuni viimased koorikud on eemaldunud. Ärge nokkige koorikuid maha, peske kulme õrnalt. Kui kulmud punetavad või pigment tundub oodatust soojem, pidage meeles, et nahk paraneb endiselt. Lõplik toon on nähtav 4 nädalat pärast protseduuri.

KÕIGE LEVINUMAD KÜSIMUSED

Mis on püsimeik?
Püsimeik on nagu tatoveerimine mille puhul kasutatakse tatoveerimisega sarnaseid tehnikaid ning selleks ettenähtud pigmente. Püsimeigiga on võimalik täita kulmujoont, teha kaunis lainerijoon nii üla- kui alalaule ning kontuurida ja värvida huuled. Püsimeik ei ole oma nimest hoolimata kogu elu püsiv. Püsimeik tehakse erinevalt tatoveeringust naha pindmistesse kihtidesse ning pigmentidega mis ei sisalda säilitusaineid, mistõttu püsib püsimeik nahal umbes 1-3 aastat ning vajab seejärel värskendamist.

Kellele püsimeik ei sobi?
vastunäidustused:
* insuliinist sõltuv diabeet
* vähiravi ja onkoloogilised haigused
* MRSA
* kõrge arteriaalne vererõhk
* rasedus ja rinnaga toitmine
* erinevad allergilised reaktsioonid
* põletikulised nahahaigused pigmenteeritavas piirkonnas
* ägedas/aktiivses staadiumis herpes
* alkoholi- või narkootiline joove
* viirushaigused (HIV, aids, hepatiit)
* epilepsia
* raske psüühikahäire
* kolloidne arm pigmenteeritavas piirkonnas või nende tekkeks kalduvus
* allergia anesteetikumide vastu
* ekseem
* päikesepõletud pigmenteeritavas piirkonnas

Veredoonoriks ei saa olla 3-6 kuud peale viimast protseduuri. Räägi sellest oma arstiga!

Kuidas valmistada end ette  püsimeigi protseduuriks? 
* Vii ennast toimuvaga kurssi. Loe püsimeigi protseduuri kohta, et teaksid võimalikult täpselt, mida see endast kujutab. Kui tead, mis täpselt toimuma hakkab, on sul igas mõttes lihtsam.
* Võimalusel väldi samal päeval erinevaid ettevõtmis. Nahk reageerib kõigil inimestel protseduurile erinevalt ja seetõttu võib protseduuri järgselt, samal päeval, esineda su nahal punetust ja paistetust.
* Saabu protseduurile minimaalse meigiga.
* Räägi protseduuri tegijale oma allergiatest ja kroonilistest haigustest ja rasedusest.
* Ära tarbi enne protseduuri erinevaid ravimeid ja kindlasti ära tarbi valuvaigisteid. Kui tarbid ravimeid räägi sellest enda püsimeigi spetsialistile.
* Ära tarbi vähemalt 24 h enne protseduuri alkoholi ja kohvi!
* Väldi tretinoiini (Retin A) sisaldavaid tooteid kulmupiirkonnas vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
* Väldi püsimeigipiirkonnas vananemisvastaseid tooteid vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
* Vähemalt 1 nädal enne protseduuri ära kitku oma kulmusid (õige tooni ja kuju tagamiseks on oluline näha sinu kulmude värvi ja kuju)

Kui kaua võtab aega püsimeigi paranemine? Milline on kodune hooldus?
Arvestma peaks, et peale protseduuri võib esineda vähest punetust ja paistetust, seda enamasti huule- ja laineri püsimeigi puhul. Enda klientide kogemuste põhjal saan öelda keskmiselt võtab paranemine aega 5-10 päeva, kuid ometi on see kõigil erinev ning sõltub organismi eripäradest ja naha uuenemise protsessist. Koduse hoolduse juhendi leiad siit ülevalt. ⬆️

Kuidas käituda peale protseduuri?
Pigmendi paremaks kinnitumiseks ning parima tulemuse saavutamiseks peaksid olema nõus täitma järgmisi nõudeid:
* mitte tarvitama alkoholi 24 tunni jooksul pärast protseduuri tegemist
* vältima sauna, solaariumit, higistamist, ujulat 7-14 päeva peale protseduuri tegemist (kerge trenn on lubatud)
* hoiduma mistahes meigi toodetest, vananemisvastastest kreemidest pigmenteeritud piirkonnas 7-14 päeva peale protseduuri tegemist
 (lubatud on vaid kvaliteetne looduslik mineraalkosmeetika)
* mitte kraapima nahalt koorikuid ega sügama pigmenteeritud piirkonda muidu võivad tekkida pigmendi augukesed
* mitte tegema kahe nädala jooksul enne ja pärast protseduuri selliseid kosmeetilisi protseduure nagu: täite või Botox süstid pigmenteeritavas piirkonnas, laserlihvimine, happekoorimine, mesoteraapia, sügavpuhastus ja niisutus 
(ka edaspidi neid protseduure tehes vältida pigmenteeritud piirkonda)

Kas ma vajan kordusprotseduuri? 
Värvipigment võib jaotuda nahas ebaühtlaselt ning selle nahka kinnitumise protsess on igaühel inimesel erinev. Seetõttu soovitatakse ühe kuni kolme kuu jooksul pärast esimest protseduuri teha kordusprotseduur (järelhooldus). Järelhoolduse vajadus ja sagedus sõltub kliendi nahatüübist. Rasuse naha korral tuleb valmis olla selleks, et  vajalikuks võib osutuda  rohkem kui üks järelhooldus.
Püsivust mõjutavad tegurid on nt:
*higistamine
* organismi eripärad ja nahatüüp
* naha ealised muutused
* rasedus ja imetamine
* UV-kiirguse mõju

Kas püsimeigi tegemine on valus? 
Mitmed kliendid on öelnud, et näiteks kulmude kitkumine on tekitanud neile rohkem valu ja ebamugavust kui püsimeik. Seega julgeme öelda, et ei ole valus. Kuid inimesed on erinevad ja valu lävi on kõigil väga erinev ning osadel klientidel võib esineda protseduuri ajal ebamugavustunnet.

Kas püsimeigi tegemine on ohutu?
Kinnitame, et protseduuride läbiviimise koht ja töövahendid mida protseduuride käigus kasutatame on hoolikalt puhastatud ja/või steriilsed. Püsimeigis võib esineda kõrvalmõjusid nagu punetus, paistetus ja tundlikkus, mis möödub tavaliselt mõne tunniga. Pigmendid, mida kasutame on kvaliteetsed ja hüpoallergeensed ja seetõttu sobivad ka allergikutele.

Mis saab kui lõpptulemus mulle ei meeldi?
Tulemust annab korrigeerida nii palju, kui vaja. Samuti on võimalik juba alguses näha püsimeigi eskiisi ehk piirjooni. Rõhutame ka seda, et peale esimest protseduuri tehtud hooldus ei ole lõplik, enamik inimesi vajab ka järelhooldust. Kuna püsimeigi tegemine on aga kindlasti kaalukas otsus, tasub see enne põhjalikult läbi mõelda, nii nagu iga oluline otsus oma elus! Igal püsimeigi spetsialistil on oma käekiri, vali välja enda jaoks sobiv!

Huulte püsimeik ja ohatised
Kui Sul on esinenud ohatised või neid esineb sageli soovitame võtta enne protseduuri ohatisi pärssivaid ravimeid milleks on Valtrex, Acic, Atsikloviir. Tablette tuleks võtta 5 päeva enne huulte püsimeigi tegemist 3x päevas. Need kellel ohatist kunagi olnud ei ole kuid mingil põhjusel on peale protseduuri tegemist tekkinud soovitame koheselt tableti kuur teha, jätta ära meilt saadud kreemi kasutamine huultel ning määrida selle asemel ohatisele Zovirax’i. Kui huulel on aktiivses faasis ohatis siis sinna peale püsimeiki teha ei ole võimalik ning protseduur tuleb edasi lükata.

Ripsmepikendused ja lainer
Lainerit ei saa teha ripsmepikendustega. Ripsmepikendused tuleb vähemalt 48h enne protseduuri eemaldada.

Vana püsimeigi/microbladingu katmine
Vana püsimeiki või microbladingut on võimalik katta uue protseduuriga juhul, kui see ei ole tumesinine või tumehall (kulmud, lainer). Kui kuju on inetu või see enam ei meeldi, toon on liiga tume ja sinakas-hall soovitame selle eemaldada lasereemalduse abil.  Ajaga roosakaks või punakaks läinud kulmude püsimeiki on võimalik parandada neid neutraliseeriva tooniga. Kui omad eelnevalt kellegi teise juures tehtud püsimeiki ja soovid seda meie juures värskendada saada palun sellest piirkonnast meile pilt: stellailutuba@gmail.com

Püsimeik tehtud aga ikka peab end juurde meikima?
Püsimeigi mõte on selles, et säästa kallist aega ja mis kõige tähtsam, et tunneksite end kohe hommikul ilusana ja hoolitsetud. Kuid kui te olete harjunud tugeva kulmude, silmade või huulte meigiga jääbki teil paratamatult tunne, et ikka on tehtud püsimeigist vähe ning hakkate end juurde meikima ja see on normaalne! Kui Teile aga meeldib kerge, loomulik välimus, siis on tehtavast püsimeigist Teile piisavalt 🙂

BRONEERIMISTINGIMUSED

Aja tühistamine vähem kui 48h etteteatamisega esitab Stella Ilutuba OÜ Teile arve ning tasumisele kuulub 50% teenuse kogumaksumusest. Tühistamine vähem kui 24h enne broneeritud protseduuri aega või hilinedes 10+ minutit kuulub tasumisele 100% teenuse hinnast. Broneerides aja nõustute nende tingimustega.

Järgmistel tingimustel toimub püsimeigi protseduur. See tähendab, et nii protseduuri läbiviiv meister kui ka klient peavad mõistma ja jõudma vastastikusele nõusolekule püsimeigi tegemise tingimustega.

Informeeritus püsimeigi protseduuride olemusest
Teenuse osutaja edaspidi Meister kinnitab, et on omandanud piisava väljaõppe antud protseduuride tegemiseks. Klient on teadlik, et püsimeigi protseduurid on võrreldavad tätoveerimisega. Klienti on informeeritud, et pigmenteeritud tulemus võib püsida mitmeid aastaid, aga vastavalt naha individuaalsetele iseärasustele on see kõigil inimestel väga erinev. Sellest hoolimata on klient teinud teadliku otsuse protseduuri läbiviimiseks ja kinnitanud, et on täielikult aru saanud millist tehnoloogiat kasutatakse protseduuride puhul.

Konfidentsiaalsus
Mõlemad pooled nõustuvad teabe hoidmisest endale, mis ilmneb protseduuri käigus ja selle konfidetsiaalsena hoidmisega kolmandatele isikutele. Mõlemad osapooled võtavad täieliku juriidilise vastutuse, mis tahes kahju eest mis on teisele poolele põhjustatud, rikkudes seda konfidentsiaalsuslepingut. See punkt ei puuduta “enne” ja “pärast” fotosid.

Rahulolu tulemusega
Meeldivus või mitte meeldivus on emotsionaalne hinnang, mille sisu ei oma otsest seost protseduuride kvaliteediga. Samuti kinnitab klient, et on teadlik protseduuride teostamise erinevatest etappidest ning asjaolust, et esialgse protseduuri käigus loodud tulemus ei ole lõplik. Tulemus võib arvestataval määral muutuda peale kordusprotseduuri, mis on sobiv läbi viia 1-3 kuu jooksul peale esialgset protseduuriMõnel kliendil on vaja mitu kordusprotseduuri!

Kulmud joonistame sinna, kus nad olema peavad. Laineri joone murdumis voldikeseni. Huuli ei suurenda üle reljeefi. Huulte täitesüste tehes peab arvestama, et kui süstide mõju kaob võib ilmneda ebasümmeetria huultele tehtud püsimeigis. Karvtehnikas kulmude püsimeigiga ei ole võimalik luua intensiivset ja tumedat lõpptulemust. Puudertehnikas kulmudel eelistame õrna puudrit tugevalt täidetud kulmule. Kui meister leiab, et antud kuju, tehnika vms kliendile ei sobi, võib meister teenuse pakkumisest keelduda.

Teenusepakkuja kinnitus hügieeni osas
Meister kinnitab, et protseduuride läbiviimise koht ja töövahendid mida protseduuride käigus kasutatakse on täielikult desinfitseeritud. Teatud töövahendid on ühekordsed. Meister võtab vastutuse seadmete korrektse hooldatuse ja meditsiinilise puhtuse eest.

„Enne“ ja „Pärast“ fotod ning videod
Klient annab nõusoleku oma püsimeigi fotografeerimiseks enne ja pärast protseduuri. Nimetatud fotod kuuluvad meistrile ja meistril on õigus nimetatud fotosid ilma kliendi nõusolekuta avaldada eeldusel protseduuride või teenusepakkuja reklaami kontekstis. Nimetatud nõusolek kehtib nii sotsiaalmeedias, internetis kui ka trükimeedias või mujal avaldatava reklaami- ja turundusmaterjali puhul.

Mulle tutvustati protseduuri läbiviimise etappe ning olen teadlik võimalikest ajutistest protseduuri järgsetest nahareaktsioonist, milleks on:
* mööduvad kerged valuaistingud protseduuri tegemise ajal ja pärast protseduuri
* võimalik punetus või paistetus pigmenteeritud piirkonnas (1-3päeva)
* võimalik verevalumite, sinikate tekkimine pigmenteeritud piirkonnas
* herpese tekkimine (huulte püsimeigis)
* koorikute tekkimine 2.sel-6.ndal päeval, selle käigus võib tekkida sügelus
! Teenusepakkuja ei ole arst, põletike tekkimisel pöörduda koheselt Erakorralise Meditsiini Osakonda (EMO)

Pigmendi paremaks kinnitumiseks ja probleemide ennetamiseks ning parima tulemuse saavutamiseks olen nõus täitma järgmisi nõudeid:
* mitte tarvitama alkoholi 24 tunni jooksul pärast protseduuri tegemist
* vältima sauna, solaariumit, higistamist, ujulat 7-14 päeva peale protseduuri tegemist
* hoiduma mistahes meigi toodetest, vananemisvastastest kreemidest pigmenteeritud piirkonnas 7-14 päeva peale protseduuri tegemist
* mitte kraapima nahalt koorikuid ega sügama pigmenteeritud piirkonda
* mitte tegema kahe nädala jooksul enne ja pärast protseduuri selliseid kosmeetilisi protseduure nagu: täite või Botox süstid pigmenteeritavas piirkonnas, laserlihvimine, happekoorimine, mesoteraapia, sügavpuhastus ja niisutus
* rasusele ja ülikuivale nahale võib pigment halvemini kinnituda ja järelhooldusi võib olla vaja mitu!

Olen teadlik, et püsimeigi toon muutub esimese 7 päeva jooksul kuni 60% heledamaks ning stabiliseerub 20-30 päeva pärast, ehk läheb uuesti veidi tumedamaks.

Püsimeigi lõplik toon on alati heledam kui algne toon. Pigmendi kinnitumine nahale sõltub suuresti järgmistest teguritest:
* Protseduurijärgne hooldus
* Organismi eripärad ja nahatüüp
* Naha uuenemise protsess
* Organismi immuunsüsteemi töö
* Naha ealised muutused
* Värvi kadumise ulatus protseduuri tegemise käigus
* Rasedus ja imetamine
* UV-kiirguse mõju

Mul ei esine järgmisi vastunäidustusi protseduuri tegemiseks
* insuliinist sõltuv diabeet
* kasvajad
* MRSA (bakteriaalne haigus)
* kõrge arteriaalne vererõhk
* rasedus ja rinnaga toitmine
* erinevad allergilised reaktsioonid
* põletikulised nahahaigused pigmenteeritavas piirkonnas
* ägedas/aktiivses staadiumis herpes
* menstruatsioon – sel perioodil võib esineda rohkem veritsust ja valulikkust aga protseduuri tegemine on lubatud
* alkoholi- või narkootiline joove
* absoluutsed vastunäidustused protseduuri läbiviimisele
* viirushaigused (HIV, aids, hepatiit)
* ekseem pigmenteeritavas piirkonnas
* kolloidne arm pigmenteeritavas piirkonnas (naha pinnast kõrgem)
* keemiaravi
* allergia anesteetikumide vastu nt. lidokaiin, prilokaiin, bensokaiin, tetrakeen, epinefriin

Veredoonoriks ei saa olla 3-6 kuud peale viimast protseduuri. Räägi sellest oma arstiga!

Meister jätab endale õiguse peatada protseduuri tegemine igal ajahetkel kui:
* ilmneb konkreetne ohutegur või tekib allergiline reaktsioon
* kliendi käitumine ei ole adekvaatne
* ilmnevad muud põhjused, mis takistavad meistril protseduuri teha

Klient kohustub teenuste eest tasuma vastavalt kehtivale hinnakirjale.

Teenuste maksumus ei kuulu tagastamisele, sest tulemus sõltub inimese naha ja teistest anatoomilistest eripäradest ning ei ole ette ennustatav.

Klient usaldab protseduuri läbi viivat meistrit ja on nõus sellega, et võimalikud reaktsioonid ei ole põhjustatud meistri tööst. Seetõttu ei ole tal meistrile pretensioone ja kaebusi, millele peaks reageerima.