Püsimeigi info

KULMUDE PÜSIMEIGI KODUNE HOOLDUS

Kui soovite, et kulmud paraneksid ühtlaselt ja lõpptulemus oleks rahuldav pidage meeles neid järelhoolduse nõuandeid. Oluline on meeles pidada, et hooldus pärast protseduuri on sama oluline kui protseduur ise.

Oluline on järgida spetsialisti soovitusi.

See on tavaline, et toon on kohe pärast protseduuri intensiivsem ja pigmenteeritud piirkond võib punetada.

1. PÄEV
Esimesel päeval pärast protseduuri võivad kulmud tunduda tumedad ja suuremad.

Ärge paanitsege, see on ajutine!

1-3 PÄEV
Puhastage oma kulme iga paari tunni tagant hoolikalt, et vältida paksu kooriku moodustumist. Puhasta neid NaCl, destilleeritud veega või keedetud veega ja vatitupsuga. Kulmud võivad pisut sügeleda. Samuti võite tunda, et kulmud “kisuvad”.

Tähelepanu! Ärge unustage säilitada hügieeni. Ärge kandke oma kulmudele kosmeetikatooteid. Vedela jumestuskreemi või peitekreemi kasutamisel vältige kulmu piirkonda.

4.PÄEV
Kulmud hakkavad kooruma kulmu lõpus ja alguses. Sügelus on normaalne reaktsioon. Ära kraabi koorikuid! Alustage oma kulmude niisutamist nahahooldustootega mida spetsialist teile soovitas.

5-7 PÄEV
Ärge paanitsege, kui näete värvi erinevust kooriku ja efekti vahel piirkonnas, kus koorik on juba eemaldunud. Pidage meeles, et püsimeik peaks eeldatavalt kulmud kergelt esile tooma. See ei ole intensiivse õhtuse jumestuse vorm.

7-8 PÄEV
7-8 päevaga peaks olema koorikud juba eemaldunud. Kui alles on jäänud veel üksikud koorikud ärge neid ise eemaldage. Niisutage kulme edasi kuni viimased koorikud on eemaldunud. Ärge nokkige koorikuid maha, peske kulme õrnalt. Kui kulmud punetavad või pigment tundub oodatust soojem, pidage meeles, et nahk paraneb endiselt. Lõplik toon on nähtav 4 nädalat pärast protseduuri.

KÕIGE LEVINUMAD KÜSIMUSED

Mis on püsimeik?
Püsimeik on nagu tatoveerimine mille puhul kasutatakse tatoveerimisega sarnaseid tehnikaid ning selleks ettenähtud pigmente. Püsimeigiga on võimalik täita kulmujoont, teha kaunis lainerijoon nii üla- kui alalaule ning kontuurida ja värvida huuled. Püsimeik ei ole oma nimest hoolimata kogu elu püsiv. Püsimeik tehakse erinevalt tatoveeringust naha pindmistesse kihtidesse ning pigmentidega mis ei sisalda säilitusaineid, mistõttu püsib püsimeik nahal umbes 1-3 aastat ning vajab seejärel värskendamist.

Kui kaua kestab püsimeigi protseduur?
Keskmiselt 1,5-2,5h (sõltub piirkonnast ja selle suurusest ning naha eripäradest)

Kas ma vajan kordusprotseduuri? 
Värvipigment võib jaotuda nahas ebaühtlaselt ning selle nahka kinnitumise protsess on igaühel inimesel erinev. Seetõttu soovitatakse ühe kuni kolme kuu jooksul pärast esimest protseduuri teha kordusprotseduur (järelhooldus). Järelhoolduse vajadus ja sagedus sõltub kliendi nahatüübist. Rasuse naha korral tuleb valmis olla selleks, et  vajalikuks võib osutuda  rohkem kui üks järelhooldus.
Püsivust mõjutavad tegurid on nt:
*higistamine
* organismi eripärad ja nahatüüp
* naha ealised muutused
* rasedus ja imetamine
* UV-kiirguse mõju

Kui kaua võtab aega püsimeigi paranemine? Milline on kodune hooldus?
Arvestma peaks, et peale protseduuri võib esineda vähest punetust ja paistetust, seda enamasti huule- ja laineri püsimeigi puhul. Enda klientide kogemuste põhjal saan öelda keskmiselt võtab paranemine aega 5-10 päeva, kuid ometi on see kõigil erinev ning sõltub organismi eripäradest ja naha uuenemise protsessist. Koduse hoolduse juhendi leiad siit ülevalt. ⬆️

Kellele püsimeik ei sobi?
vastunäidustused:
* insuliinist sõltuv diabeet
* vähiravi ja onkoloogilised haigused
* MRSA
* kõrge arteriaalne vererõhk
* rasedus ja rinnaga toitmine
* erinevad allergilised reaktsioonid
* põletikulised nahahaigused pigmenteeritavas piirkonnas
* ägedas/aktiivses staadiumis herpes
* alkoholi- või narkootiline joove
* viirushaigused (HIV, aids, hepatiit)
* epilepsia
* raske psüühikahäire
* kolloidne arm pigmenteeritavas piirkonnas või nende tekkeks kalduvus
* allergia anesteetikumide vastu
* ekseem
* päikesepõletud pigmenteeritavas piirkonnas

Veredoonoriks ei saa olla 3-6 kuud peale viimast protseduuri. Räägi sellest oma arstiga!

Kuidas käituda peale protseduuri?
Pigmendi paremaks kinnitumiseks ning parima tulemuse saavutamiseks peaksid olema nõus täitma järgmisi nõudeid:
* mitte tarvitama alkoholi 24 tunni jooksul pärast protseduuri tegemist
* vältima sauna, solaariumit, higistamist, ujulat 7-14 päeva peale protseduuri tegemist (kerge trenn on lubatud)
* hoiduma mistahes meigi toodetest, vananemisvastastest kreemidest pigmenteeritud piirkonnas 7-14 päeva peale protseduuri tegemist
 (lubatud on vaid kvaliteetne looduslik mineraalkosmeetika)
* mitte kraapima nahalt koorikuid ega sügama pigmenteeritud piirkonda muidu võivad tekkida pigmendi augukesed
* mitte tegema kahe nädala jooksul enne ja pärast protseduuri selliseid kosmeetilisi protseduure nagu: täite või Botox süstid pigmenteeritavas piirkonnas, laserlihvimine, happekoorimine, mesoteraapia, sügavpuhastus ja niisutus 
(ka edaspidi neid protseduure tehes vältida pigmenteeritud piirkonda)

Kas püsimeigi tegemine on valus? 
Mitmed kliendid on öelnud, et näiteks kulmude kitkumine on tekitanud neile rohkem valu ja ebamugavust kui püsimeik. Seega julgeme öelda, et ei ole valus. Kasutame tuimestavaid kreeme. Kuid inimesed on erinevad ja valu lävi on kõigil väga erinev ning osadel inimestel võib esineda protseduuri ajal ebamugavustunnet.

Kas püsimeigi tegemine on ohutu?
Kinnitame, et protseduuride läbiviimise koht ja töövahendid mida protseduuride käigus kasutatame on hoolikalt puhastatud või steriilsed. Püsimeigis võib esineda kõrvalmõjusid nagu punetus, paistetus ja tundlikkus, mis möödub tavaliselt mõne tunniga. Pigmendid, mida kasutame on kvaliteetsed ja hüpoallergeensed ja seetõttu sobivad ka allergikutele.

Kuidas valmistada end ette  püsimeigi protseduuriks? 
* Vii ennast toimuvaga kurssi. Loe püsimeigi protseduuri kohta, et teaksid võimalikult täpselt, mida see endast kujutab. Kui tead, mis täpselt toimuma hakkab, on sul igas mõttes lihtsam.
* Võimalusel väldi samal päeval erinevaid ettevõtmis. Nahk reageerib kõigil inimestel protseduurile erinevalt ja seetõttu võib protseduuri järgselt, samal päeval, esineda su nahal punetust ja paistetust.
* Saabu protseduurile minimaalse meigiga.
* Räägi protseduuri tegijale oma allergiatest ja kroonilistest haigustest ja rasedusest.
* Ära tarbi enne protseduuri erinevaid ravimeid ja kindlasti ära tarbi valuvaigisteid. Kui tarbid ravimeid räägi sellest enda püsimeigi spetsialistile.
* Ära tarbi vähemalt 24 h enne protseduuri alkoholi ja kohvi!
* Väldi tretinoiini (Retin A) sisaldavaid tooteid kulmupiirkonnas vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
* Väldi püsimeigipiirkonnas vananemisvastaseid tooteid vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
* Vähemalt 1 nädal enne protseduuri ära kitku oma kulmusid (õige tooni ja kuju tagamiseks on oluline näha sinu kulmude värvi ja kuju)

Mis saab kui lõpptulemus mulle ei meeldi?
Tulemust annab korrigeerida nii palju, kui vaja. Samuti on võimalik juba alguses näha püsimeigi eskiisi ehk piirjooni. Rõhutame ka seda, et peale esimest protseduuri tehtud hooldus ei ole lõplik, enamik inimesi vajab ka järelhooldust. Kuna püsimeigi tegemine on aga kindlasti kaalukas otsus, tasub see enne põhjalikult läbi mõelda, nii nagu iga oluline otsus oma elus! Igal püsimeigi spetsialistil on oma käekiri, vali välja enda jaoks sobiv!

Huulte püsimeik ja ohatised
Kui Sul on esinenud ohatised või neid esineb sageli soovitame võtta enne protseduuri ohatisi pärssivaid ravimeid milleks on Valtrex, Acic, Atsikloviir. Tablette tuleks võtta 5 päeva enne huulte püsimeigi tegemist 3x päevas. Need kellel ohatist kunagi olnud ei ole kuid mingil põhjusel on peale protseduuri tegemist tekkinud soovitame koheselt tableti kuur teha, jätta ära meilt saadud kreemi kasutamine huultel ning määrida selle asemel ohatisele Zovirax’i. Kui huulel on aktiivses faasis ohatis siis sinna peale püsimeiki teha ei ole võimalik ning protseduur tuleb edasi lükata.

Ripsmepikendused ja lainer
Lainerit ei saa teha ripsmepikendustega. Ripsmepikendused tuleb vähemalt 48h enne protseduuri eemaldada.

Vana püsimeigi/microbladingu katmine
Vana püsimeiki või microbladingut on võimalik katta uue protseduuriga juhul, kui see ei ole tumesinine või tumehall (kulmud, lainer). Kui kuju on inetu või see enam ei meeldi, toon on liiga tume ja sinakas-hall soovitame selle eemaldada laser eemalduse abil.  Ajaga roosakaks või punakaks läinud kulmude püsimeiki on võimalik parandada neid neutraliseeriva tooniga.

Püsimeik tehtud aga ikka peab end juurde meikima?
Püsimeigi mõte on selles, et säästa kallist aega ja mis kõige tähtsam, et tunneksite end kohe hommikul ilusana ja hoolitsetud. Kuid kui te olete harjunud tugeva kulmude, silmade või huulte meigiga jääbki teil paratamatult tunne, et ikka on tehtud püsimeigist vähe ning hakkate end juurde meikima ja see on normaalne! Kui Teile aga meeldib kerge, loomulik välimus, siis on tehtavast püsimeigist Teile piisavalt 🙂